Köszöntők

Csengetési rend

Csengetési rend

1. óra  830-915
2. óra  925 - 1010
3. óra  1030 - 1115
4.óra 1125 - 1210
5.óra  1220 - 1305
6.óra  1310 - 1355

Rövidített órák

1. óra  830-910
2. óra  920 - 1000
3. óra  1015 - 1155
4.óra 1105 - 1145
5.óra  1155 - 1235
6.óra  1240 - 1320

 

3. Hesz-nap

III. Hesz-nap Nógrádon

2017. december 12-én tartottuk intézményünk harmadik Hesz-napját. A tanulók verssel, fuvolajátékkal köszöntötték névadónkat, dr. Hesz Mihályt. Iskolánk énekkel, virágokkal és egy szép tortával is kedveskedett neki. Jelenlétével megtisztelte rendezvényünket Lehmann László a MOA főtitkára, Nagyné Barna Orsolya a Balassagyarmati Tankerület igazgatója, Hidvégi Vince a Duna-Ipoly Nőtincsi Kajak - Kenu Szakosztály edzője és alelnöke valamint a tanulókat kísérő intézményvezetők és felkészítő testnevelők. Az ünnepélyes megnyitót követően egy zenés bemelegítéssel kezdtük meg a délelőttöt. Ezután következett a játékos sportverseny. Nyolc feladatban, három pályán, minden feladatnál két fordulóban mérte össze tudását a hat csapat, közülük három az olimpiai iskolák családjához tartozik. Szemmel láthatóan a gyerekek szívesen hajtották végre az egyedi feladatokat.  Az akadályverseny sportszerűen és a fair-play szellemiségében zajlott. Dr. Hesz Mihály névadónk az első helyezést elért csapatnak felajánlotta a születésnapi tortáját. A versengésben elfáradt csapatokat és kísérőiket a sportverseny után megvendégeltük.

A nyolc feladat után az alábbi végeredmény alakult ki:

1. Hesz Mihály Általános Iskola „A” (Nógrád)    45 pont

2. Börzsöny Általános Iskola (Nagyoroszi)         33 pont

3. Csanádi Árpád Általános Iskola Sportiskola és Középiskola (Budapest)      29 pont

4. Hesz Mihály Általános Iskola „B” (Nógrád)     27 pont

5. Rétsági Általános Iskola       26 pont

4. Budapest XX. Kerületi Hajós Alfréd Általános Iskola (Budapest)       22 pont

A csapatok oklevéllel és szaloncukor csomaggal térhettek haza. A dobogós helyezettek érmet kaptak. Győztes csapatunk megérdemelten fogyaszthatta el közösen Születésnaposunkkal a tortáját.  Örömmel tölt el, hogy idén is minden tanulónk ügyesen versenyzett. A megnyert kupa iskolánk büszkesége lesz. Köszönöm diákjaimnak a kitartó és szorgalmas munkát. A 7. és 8. osztályos gyerekeknek pedig köszönettel tartozom a rendezvény gördülékeny lebonyolításáért. Köszönjük a rendezvény támogatását a Magyar Olimpiai Akadémiának, a Nógrádi Tornateremért Alapítványnak, a Nógrádi Napraforgó Egyesületnek és a Szülőknek!

Gratulálunk a csapatoknak! Köszönjük, hogy elfogadták meghívásunkat és eljöttek hozzánk!

Haljárszki Dóra  testnevelő tanár

Képek az eseményről