Köszöntők

Csengetési rend

Csengetési rend

1. óra  830-915
2. óra  925 - 1010
3. óra  1030 - 1115
4.óra 1125 - 1210
5.óra  1220 - 1305
6.óra  1310 - 1355

Rövidített órák

1. óra  830-910
2. óra  920 - 1000
3. óra  1015 - 1155
4.óra 1105 - 1145
5.óra  1155 - 1235
6.óra  1240 - 1320

 

Tanévzáró ünnepély

A tanévzáró ünnepélyünkre az iskola udvarán került sor. Az első osztályos tanulók verssel és dallal búcsúztak a tanévtől. Ezt követően került sor Bekes Klára tanítónő búcsúztatására, nyugdíjba vonulása alkalmából. Igazgatónőnk megható szavakkal idézte fel Klári néni  életútját. A régi tanítványok kedves szavakkal, verssel, fuvolaszóval és virágokkal fejezték ki a tiszteletüket felé. Az ünnepség még egy különleges eseményt tartogatott, dr. Hesz Mihály olimpiai bajnok, egykori versenyhajóját adományozta intézményünknek, mely ezután iskolánk egységét szimbolizálja majd. Iskolánkban hagyomány szerint a tanév folyamán a kitűnő és a jeles tanulmányi eredményt elért tanulók jutalomkönyvet vettek át. A továbbiakban a 2017/2018-as tanévben meghirdetett tanulmányi versenyeken kiválóan teljesített diákok kapták meg jutalmukat. A sportversenyeken eredményesen szereplő tanulók érmet, oklevelet és kupát kaptak emlékül. Június utolsó hetében kerül megrendezésre Bánkon,  a Keresztes család táborában, a Magyar Olimpiai Bizottság országos és nemzetközi tábora, melyre a kiválasztott tanulók átvehették ünnepélyes meghívó levelüket. A Balassagyarmati Tankerületi Központ a versenyeken kimagasló eredményeket elért iskolát vándordíjjal jutalmazza. Ebben az évben a mi intézményünket érte az a megtiszteltetés, hogy ezt a vándordíjat egy évig magáénak tudhatja, mint a tankerület legeredményesebb iskolája. A tanévzáró ünnepélyen Mohácsi László szakmai igazgató-helyettes úr adta át ünnepélyesen, a gyönyörű, fából készült emlékplakettet Babatiné Márton Márta igazgató asszonynak és gratulált az iskola kiváló teljesítményéhez. Az Igazgató Asszony egy szál virággal köszönte meg pedagógus kollégáinak, hogy áldozatos munkájukkal, szeretetükkel, türelmes és készséges figyelmükkel tanították, nevelték az egész tanévben a gyerekeket és ezt a sok szép eredményt elérték, ami a községnek is nagy dicsőséget jelent. Nagy öröm és büszkeség számunkra, hogy iskolánkban már hosszú évek óta zenei oktatás is folyik. A zenét tanuló dákjaink száma folyamatosan növekszik. A tanév végi záró hangversenyünket az evangélikus imateremben kellett tartanunk, mert már az iskola kicsinek bizonyult. Az ünnepélyen, a legsikeresebb diákok oklevélben részesültek. Az igazgatónő szép szavakkal zárta be az idei tanévet. Végezetül minden tanuló, a tantermében átvehette a bizonyítványát.

Képek az eseményről